top of page

Michał Szulc

Michał Szulc jest absolwentem kierunku lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Od czasów studenckich nieprzerwanie związany z Kliniką Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, kiedy to pełnił funkcję przewodniczącego Studenckiego Koła Naukowego z Endokrynologii.

Od 2013r zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów ze schorzeniami endokrynologicznymi oraz ogólnointernistycznymi, pierw
jako lekarz stażysta, a następnie rezydent chorób wewnętrznych. W 2017 r, rozpoczął dzienne Studia Doktoranckie w dziedzinie
endokrynologii, które kontynuuje do dziś. W 2020 r, obroniony tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, obecnie skupiony na dalszym specjalizowaniu się w dziedzinie endokrynologii.

W trakcie trwania specjalizacji brał udział jako Koordynator Ośrodka w ogólnoświatowym badaniu klinicznym 3 fazy pt. "Ocena skuteczności i bezpieczeństwa leczenia długodziałającym analogiem hormonu wzrostu u dorosłych pacjentów z niedoborem hormonu wzrostu", zakończone dopuszczeniem leku do użycia w USA i Unii Europejskiej.

W ramach doskonalenia doświadczenia zawodowego czynnie biorący udział w licznych konferencjach z dziedziny endokrynologii i diabetologii, oraz kursach USG tarczycy. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Aktualnie pracuje jako asystent-wykładowca w Klinice Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku oraz w przyklinicznej poradni endokrynologicznej. Jest także kierownikiem specjalizacji dwóch lekarzy rezydentów chorób wewnętrznych.

Głównym tematem zainteresowań zawodowych jest walka z chorobami cywilizacyjnymi na pograniczu endokrynologii, diabetologii i
kardiologii, a w szczególności: choroby tarczycy (nadczynność, niedoczynność, choroby autoimmunologiczne, guzki tarczycy), zespół metaboliczny, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby przysadki, nadnerczy, zaburzenia cyklu miesiączkowego, zespół policystycznych jajników, zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej oraz męskich hormonów płciowych.

bright-cardiac-cardiology-433267 (1).jpg
bottom of page